Technology

Narodowa drużyna Macedonii wygrywa i gwarantuje sobie awans do finałowego spotkania barażowego turnieju z portugalską reprezentacją!

01.04.2022, 10:00 0 komentarzy
Narodowa drużyna Macedonii wygrywa i gwarantuje sobie awans do finałowego spotkania barażowego turnieju z portugalską reprezentacją!

Raz na jakiś czas w piłkarskim świecie trafiają się sensacje i bez cienia wątpliwości sympatycy piłki nożnej zdążyli przyzwyczaić się do tego. Już często w historii piłki nożnej zyskiwaliśmy okazję śledzić pojedynki, w których był zdecydowany faworyt, a w rozrachunku ostatecznym wygrywała słabsza ekipa. Światowe mistrzostwa w Katarze będą rozgrywane w 2022 roku, a zmagania eliminacyjne do tego turnieju zostały zakończone w listopadzie zeszłego roku. W półfinałowych starciach turnieju barażowego mogliśmy mieć nadzieję na sporo ogromnych emocji, gdyż zostało jedynie kilka miejsc, o które rywalizują europejskie drużyny. Do finału swojej drabinki barażowej została przesunięta polska drużyna, ponieważ narodowa drużyna Rosji ukarana została walkowerem z powodu inwazji na Ukrainie. Polscy gracze będą rywalizować z narodową reprezentacją Szwecji w finale swojej drabinki barażowej. Z pewnością wielbiciele kadry narodowej Włoch liczyli na dostanie się do światowych mistrzostw, które będą się odbywać w Katarze. Zawodnicy zespołu Macedonii mieli jednak zdecydowanie odmienne nastawienie i zdecydowali się sprawić wielką niespodziankę.

Trzeba przyznać to, iż reprezentacja narodowa Włoch była w tym pojedynku ekipą o wiele lepszą. Jednakże przez całe spotkanie nie byli w stanie udowodnić tego trafieniem. Wszystko wskazywało na to, że arbiter tego pojedynku będzie zmuszony zaprosić drużyny na dogrywkę pomimo tego, że dominacja włoskiej drużyny narodowej w strzałach była gigantyczna. Na sam koniec starcia na uderzenie zza pola karnego zdecydował się jednak Aleksandr Trajkovski. Z pewnością były piłkarz Palermo FC nie oczekiwał tego, że jego uderzenie pozwoli na eliminację włoskiej kadry narodowej i zagwarantuje jego reprezentacji awans do kolejnej fazy turnieju barażowego. To była totalna porażka dla zawodników z Włoch. Bez wątpienia obecni mistrzowie Starego Kontynentu oczekiwali tego, iż dadzą radę zajść bardzo daleko na mundialu w Katarze. Z nadziejami na wygranie światowych mistrzostw będą zmuszeni jednak czekać następne cztery lata, gdyż w tym roku lepszą kadrą była reprezentacja narodowa Macedonii. Macedońska drużyna narodowa będzie rywalizować z reprezentacją Portugalii w spotkaniu finałowym baraży.

Zostaw komentarz