Technology

Mistrzostwa świata w Katarze - najważniejszy turniej

15.11.2022, 11:05 0 komentarzy
Mistrzostwa świata w Katarze - najważniejszy turniej

Rozgrywki piłkarskie w Katarze zbliżają się wielkimi krokami, a duży procent płci męskiej z zachwytem odlicza przyszłe godziny. W sieci internetowej tworzy się wiele przekonań dotyczących tego, jaka grupa zawodników zwycięży , a jaka ma na to minimalne możliwości. Krytyki w stosunku do różnych gwiazd piłki nożnej też nie zabraknie. Czy unikalne wydarzenie zagwarantuje nam godne pamięci przeżycia?

Urok igrzysk

Mimo pokaźnej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które aktualnie miały miejsce, teraźniejsze rozgrywki będą wybitnie wyjątkowe. Pierwszy raz w historii, starcia między drużynami przeniosą się na terytorium Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora roku również jest nietuzinkowa, z uwagi na fakt iż rywalizacja sportowa wydarzy się w okresie jesieni. Jest to zarazem ostatni turniej, podczas gdy współuczestniczyć będą zaledwie 32 ekipy piłkarzy, albowiem na następnym tego typu turnieju, liczba drużyn zmaksymalizowana zostanie do 48 zakwalifikowanych drużyn.

Kąśliwe spostrzeżenia piłkarskiej publiki

Najbliższe piłkarskie zawody są bardziej dyskusyjne od swoich poprzednich wersji. Pojawiają się przekonania, że wybór kraju, w którym rozgrywki mają się odbyć, miał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w towarzystwie piłkarskim dostrzegalne jest gigantyczne rozkapryszenie. Dookoła organizowanych zawodów na okrągło włóczyło się widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż w czasie budowy boisk i reszty zaplecza, zginęła ogromna liczba pracowników, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie powstrzymało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego epokowego turnieju dla bogatego państwa, jakim jest Katar.

Jaka reprezentacja wzniesie w górę trofeum?

Pomimo wielkiej antypatii aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza wydarzenia, i tak miliony ludzi angażują się w cały proces, typując przeróżne drużyny do zwycięstwa w turnieju. Głównymi faworytami do wygrania całego turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz