Technology

Fenomenalny pojedynek kadry narodowej Czech - przegrana polskiej drużyny narodowej w pierwszym starciu eliminacji do Euro 2024!

22.06.2023, 10:58 0 komentarzy
Fenomenalny pojedynek kadry narodowej Czech - przegrana polskiej drużyny narodowej w pierwszym starciu eliminacji do Euro 2024!

W inauguracyjnym spotkaniu eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024 czeska kadra narodowa pokonuje Polskę!

Ostatni mundial w wykonaniu polskiej kadry narodowej nie był za bardzo udany. Polscy piłkarze oczywiście byli w stanie awansować do fazy play-off, ale nie każdemu podobał się styl, w jakim to zrobili. Piłkarscy sympatycy z Polski zgodnie sądzili, iż zmiana na pozycji selekcjonera jest wymagana. I właśnie dlatego prezes PZPN Cezary Kulesza podjął decyzję o przerwaniu współpracy z Czesławem Michniewiczem. Kolejnym szkoleniowcem reprezentacji Polski został Fernando Santos, którego pierwszym poważnym rywalem była narodowa kadra Czech. Było to pierwsze spotkanie w zmaganiach eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024 i niezwykle ważne było to, by wygrać.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego nastroje w polskiej drużynie były dobre, jednak weryfikacja przyszła błyskawicznie. Już po trzech minutach starcia czeska kadra narodowa bowiem dała radę strzelić dwa gole. Zarówno dla kibiców zasiadających na trybunach w Pradze, jak i zawodników to było gigantyczne zaskoczenie. Gracze narodowej drużyny Czech od samego początku spotkania prezentowali się znacznie lepiej od polskich graczy i nie wiele wskazywało na to, iż w drugiej połowie to się odmieni. W drugiej części meczu narodowa drużyna Polski wyglądała nieco lepiej, jednakże to gracze z Czech zdobyli trzeciego gola. Kuchta był strzelcem trzeciego gola w 64. minucie tego starcia. Polscy zawodnicy usiłowali odrabiać straty, lecz zdołali strzelić jedynie jednego gola na 3 minuty przed zakończeniem pojedynku. Warto podkreślić, iż ten pojedynek w wykonaniu polskiej reprezentacji piłkarskiej był tragiczny. Portugalski szkoleniowiec Santos z całą pewnością nie w ten sposób debiut w reprezentacji narodowej Polski. Kadra narodowa Polski w drugim meczu eliminacji mierzyć się będzie z narodową kadrą Albanii. W tym spotkaniu polska narodowa drużyna musi odnieść wygraną.

Zostaw komentarz