Technology

Fantastyczny mecz Dumy Katalonii i porażka Realu Madryt rezultatem jeden do trzech!

17.01.2023, 08:38 0 komentarzy

W ostatnich latach formuła organizowania spotkania o Superpuchar Hiszpanii mocno się zmieniła i nie ulega to wątpliwości. Kibice piłki nożnej z Hiszpanii mogą czuć swego rodzaju zawód, ponieważ zmagania o Superpuchar Hiszpanii zostały przeniesione do Arabii Saudyjskiej. W rozgrywkach o Superpuchar Hiszpanii bój toczą obecnie cztery drużyny, a zwycięzcy par półfinałowych spotykają się ze sobą w meczu finałowym. W tym sezonie przeciw sobie w finałowym starciu stanęły drużyny Barcy a także madryckiego Realu. Kibice futbolu z całego świata mogli być więc uradowani, ponieważ to oznaczało pierwsze Gran Derbi w starciu o Superpuchar Hiszpanii od paru lat. Warto tutaj mieć na uwadze to, iż w pierwszej jedenastce ekipy Barcy występuje kapitan polskiej kadry, czyli Lewandowski.

Tak więc nasz gracz miał szansę na zdobycie pierwszego pucharu w barwach Dumy Katalonii. Przed tym spotkaniem bardzo dużo futbolowych specjalistów podkreślało, że zdecydowanym faworytem do triumfu jest madrycki Real. Panujący w tym momencie mistrz ligi hiszpańskiej oraz triumfator poprzedniej edycji Ligi Mistrzów to prawdziwa maszyna do wygrywania meczów finałowych, i z tego powodu każdy inny rezultat niż ich wygrana byłby ogromnym zaskoczeniem. Od samego początku pojedynku finałowego znaczącą przewagę miała drużyna Barcy. Zawodnicy świetnie czytali się na boisku i bez większego problemu tworzyli kolejne akcje w okolicach szesnastki rywala. W tym pojedynku pierwsza bramka została strzelona przez graczy Barcy, a jej strzelcem okazał się Gavi, który wykorzystał świetne dogranie od Roberta Lewandowskiego. Przed końcem pierwszej części do siatki trafił kapitan drużyny polskiej, któremu fantastycznym dograniem popisał się Gavi. Rezultatem 2 do 0 dla Dumy Katalonii zakończyła się pierwsza połowa, a gracze Realu z Madrytu wyglądali bardzo źle na tle przeciwnika. W drugiej połowie wygląd meczu nie zmienił się, a dwadzieścia minut przed zakończeniem Barcelona zdobyła trzecią bramkę. Real Madryt strzelił jedną bramkę w dodatkowym czasie gry, a jej zdobywcą był Karim Benzema. W rozrachunku końcowym mecz skończył się rezultatem 3:1 dla Barcy, która tym sposobem sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.